22 september 2014

Cultuursafari klas 3vmbo Calvijn in Dordrecht

De cultuursafari van 16 september werd speciaal georganiseerd voor onze leerlingen in 3vmbo. De leerlingen van Calvijn vertrokken met de fiets en de waterbus naar Dordrecht.

 

Hier maakten ze kennis met het aanbod van culturele instellingen in Dordrecht. In groepen verdeeld bezochten ze het Dordrechts Museum, bioscoop de Movies, het ToBe-cultuurcentrum, de bibliotheek, poppodium Bibelot en schouwburg Kunstmin. Elk van deze instellingen had een programma van een half uur voorbereid, waar de leerlingen van alles te zien en gedemonstreerd kregen. Ze werden aan het werk gezet en moesten deel- nemen aan een workshop. Hier volgen enkele voorbeelden van wat onze leerlingen kregen te zien: een echt schilderij van Rembrandt, diverse trailers van films en breakdance. Voorbeelden van wat ze gedaan hebben: een filmscript schrijven, gedichten maken, een quiz maken op de PC, een workshop Braziliaanse percussie, dansen op hiphop-muziek en niet te vergeten een broodje eten bij de Mac. Het was een afwisselende, leerzame dag met prachtig weer en een goede sfeer.