29 mei 2017

Roemenië reis 2017

Uit leerjaar 3 zijn zestien leerlingen en twee begeleidende docenten in Roemenië geweest van 16 t/m 20 mei. Doel: het ontmoeten en helpen van arme (zigeuner)gezinnen.

We hebben armoede en verdriet gezien, maar ook hoop was zichtbaar. Ouders die hun best doen om hun kinderen naar school te laten gaan: een opleiding is de manier om te ontsnappen aan de armoede en het uitzichtloze en daarom de weg naar een betere toekomst. Onder begeleiding van ds. Fedor zijn we bij deze gezinnen langs geweest om voedselpakketten brengen. Onze leerlingen hadden die ochtend zelf de voedselpakketten samengesteld, het was bijzonder om deze vervolgens aan de gezinnen te kunnen geven. We hebben ook gewerkt in een gebouw wat dienst gaat doen als soort clubgebouw. Veel arme kinderen worden wanneer zij naar de grote stad vertrekken opgewacht en verdwijnen daar in de criminaliteit of prostitutie. In het clubgebouw worden deze kinderen voorbereid op hun vertrek naar de stad in de hoop dat ze door een goede voorbereiding op het goede pad blijven. In het clubgebouw moest nog wel het een en ander geklust worden, onze leerlingen hebben zich er letterlijk in het stof gewerkt. Ook hebben we een basisschool en middelbare school bezocht, het was leuk om leeftijdsgenoten te ontmoeten en we hebben een voetbalwedstrijdje met hen gespeeld. We hebben de natuur van Roemenië mogen ontdekken, wat een prachtig land is het! De dagen werden afgesloten met een kampvuur, een mooi moment om de dag nog eens aan je voorbij te laten gaan. Het was bijzonder om te zien hoe onze leerlingen door te geven én door er te zijn van betekenis konden zijn voor de mensen en kinderen die we in Roemenië ontmoet hebben. De leerlingen hebben de mensen daar het gevoel kunnen geven dat zij er toe doen, dat ze er mogen zijn. Dat besef heeft ook wel wat met onze leerlingen gedaan: het is fijn om voor een ander van betekenis te kunnen zijn. Op 13 juni zullen ze hierover en over wat de reis hen verder heeft gebracht vertellen op een informatieavond voor hun eigen ouders en team van Calvijn.